Skrócona instrukcja pomiaru glukozy we krwi glukometrem CERA-PET™

Poniżej znajdują się niezbędne informacje do przeprowadzenia pomiaru poziomu glukozy we krwi za pomocą glukometru CERA-PET™ dla psów i kotów oraz pasków testowych CERA-PET™. Zapoznaj się z instrukcją obsługi, filmem instruktażowym lub ulotką dołączoną do opakowania, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat pobierania próbki krwi kapilarnej i zapewnienia dokładnych wyników.

CERA-PET instrukcja skrócona krok 1
1. Przygotuj wszystkie niezbedne komponenty do przeprowadzenia pomiaru.

CERA-PET instrukcja skrócona krok 2
2. Umyj ręce i wysusz je, zanim zaczniesz dokonywać pomiarów.

CERA-PET instrukcja skrócona krok 3
3. Wybierz miejsce pobrania próbki krwi kapilarnej. Może to być łapa, żyła na brzegu ucha lub wewnętrzna strona wargi (tylko w przypadku psa). Po wybraniu miejsca pomiaru usuń włosy i łuski. Zdezynfekuj miejsce za pomocą wacika nasączonego alkoholem.
Skonsultuj sie ze swoim weterynarzem w sprawie zalecanej metody pobierania próbek.

CERA-PET instrukcja skrócona krok 4
4. Wybierz odpowiedni chip kodujący dla swojego zwierzęcia domowego. Wlóż chip kodujacy całkowicie do szczeliny, tak aby numer kodu był skierowany do góry. (Przed użyciem nowej paczki pasków testowych)

CERA-PET instrukcja skrócona krok 5
5. Upewnij się, że numer kodu na wyswietlaczu zgadza się z numerem chipa kodujęcego oraz z numerem na fiolce z paskami testowymi dla psa i kota. Jeśli wszystkie numery się zgadzają, możesz przystąpic do pomiaru.

CERA-PET instrukcja skrócona krok 6
6. Wlącz urządzenie pomiarowe przez wprowadzenie paska testowego do urzadzenia.

CERA-PET instrukcja skrócona krok 7
7. Aby uzyskać krople krwi z miejsca pobrania, naciśnij przycisk zwalniający. Usłyszysz kliknięcie jako sygnał zakończenia nakłucia.

CERA-PET instrukcja skrócona krok 8
8. Nalóż próbkę krwi na pasek testowy. Urządzenie pomiarowe wyświetli wynik po odliczeniu 5 sekund.

Polecane artykuły

Skrócona instrukcja użycia nakłuwacza do glukometru CERA-PET™

Skrócona instrukcja użycia nakłuwacza do glukometru CERA-PET™

Poniżej znajdują sie niezbędne informacje do przeprowadzenia nakłucia nakłuwaczem CERA-PET™. Zapoznaj się z instrukcją obsługi, filmem instruktażowym lub ulotką dołączona do opakowania, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji...
Więcej...
Komunikaty glukometru CERA-PET™  i sposób postępowania w momencie ich wystąpienia

Komunikaty glukometru CERA-PET™ i sposób postępowania w momencie ich wystąpienia

Poniżej znajdują się możliwe komunikaty glukometru CERA-PET™. Wyjaśniamy w jaki sposób należy postępować w przypadku pojawienia się na wyświetlaczu poniższych symboli. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji zapoznaj się z...
Więcej...
Jak rozpoznać pierwsze objawy cukrzycy u Twojego kota lub psa?

Jak rozpoznać pierwsze objawy cukrzycy u Twojego kota lub psa?

Cukrzyca to choroba, która nie wybiera - dotyka zarówno ludzi, jak i naszych czworonożnych przyjaciół. Wczesne rozpoznanie objawów cukrzycy u kota lub psa jest kluczowe dla zapewnienia im długiego i zdrowego życia. Edukacja właścicieli...
Więcej...